Friday, October 2, 2015

یک مرجع تقلید - زن بدون اجازه شوهر مسافرت هرگزبه گزارش شفقنا از قم، سبحانی  مرجع تقلید دیشب در دیدار با هیات امنای کمیته امداد  خمینی  در انتقاد از سخنان اخیر مولاوردی گفت : اخیرا در روزنامه ها می نویسند که معاون رئیس جمهور گفته است درصدد هستیم قانونی به تصویب برسانیم که زنان بدون اذن شوهر بتوانند مسافرت کنند و کرارا این را نوشته اند؛ سوال ما اینجاست که آیا ایشان فقیه است که اینگونه سخن می گوید؟

او تصریح کرد: همه فقهای شیعه و سنی معتقدند زن بدون اذن شوهر نمی تواند مسافرت کند؛ این چه موضوعی است که معاون رئیس جمهور مطرح می کند؟ این ها در شأن نظام جمهوری اسلامی نبوده و مقدمه مسائل دیگر است، انتخاب چنین فردی صحیح نبوده و باید فردی را انتخاب کرد که فکر اسلامی داشته باشد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه اگر این خانم سخنان خود را تکرار کند، تریبون هایی در اختیار داریم که جوابگو باشیم گفت: در صورت تکرار در مسجد اعظم و پیش از درس خارج در این زمینه صحبت خواهیم کرد. -


آخوند سبحانی دهان معاون رئیس جمهور را سرویس می کنیم زن بدون اجازه شوهر هرگزاین آیت الله های پشمالو در ملاءعام اینگونه زنان را تحقیر می کنند . باور کنید اگر مقاومت جانانه زنان ایرانی نبود آنها همان قوانین قرون وسطایی و صدر اسلام داعشی ها را در ایران پیاده می کردند .

به گزارش شفقنا از قم، این مرجع تقلید دیشب در دیدار با هیات امنای کمیته امداد  خمینی  افزود: اخیرا در روزنامه ها می نویسند که معاون رئیس جمهور گفته است درصدد هستیم قانونی به تصویب برسانیم که زنان بدون اذن شوهر بتوانند مسافرت کنند و کرارا این را نوشته اند؛ سوال ما اینجاست که آیا ایشان فقیه است که اینگونه سخن می گوید؟

او تصریح کرد: همه فقهای شیعه و سنی معتقدند زن بدون اذن شوهر نمی تواند مسافرت کند؛ این چه موضوعی است که معاون رئیس جمهور مطرح می کند؟ این ها در شأن نظام جمهوری اسلامی نبوده و مقدمه مسائل دیگر است، انتخاب چنین فردی صحیح نبوده و باید فردی را انتخاب کرد که فکر اسلامی داشته باشد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه اگر این خانم سخنان خود را تکرار کند، تریبون هایی در اختیار داریم که جوابگو باشیم گفت: در صورت تکرار در مسجد اعظم و پیش از درس خارج در این زمینه صحبت خواهیم کرد.

کلاهبرداری ۱۸ میلیارد تومانی در بازار ارز رئیس هیات مدیره انجمن کارفرمایی سکه و صرافان استان تهران از کلاهبرداری ۱۸میلیارد تومانی در بازار ارز خبر داد و گفت: از آنجا که زوایای این کلاهبرداری در حال رصد است این امکان وجود دارد که رقم آن تغییر کند.
عباس مسعودی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه این کلاهبرداری در راستای انجام معاملات کاغذی که در هفته های اخیر در بازار شایع شده انجام شده است، افزود: هرچند افراد دخیل در این کلاهبرداری تاکنون دستگیر شده اند اما فرد اصلی تحت پیگرد قانونی است.

وی با اشاره به توزیع نابسامان ارز در بازار، اظهار داشت: تغییرات ۱۰۰ تومانی نرخ دلار سبب شده تا برخی از فعالان اقتصادی متضرر شوند زیرا گاهی دلاری که با نرخ ۳۵۰۰ تومان خریداری شده به یکباره به ۳۴۵۰ تومان کاهش می یابد و در نتیجه فعالان متضرر می شوند.

رئیس هیات مدیره انجمن کارفرمایی سکه و صرافان استان تهران، تصریح کرد: همین امر سبب شد تا معاملات کاغذی در پاساژ افشار راه اندازی شود و حجم بسیار زیادی از معاملات تنها بر روی کاغذ انجام می شد و از آنجا که این معاملات همانند بورس جایگاه قانونی نداشت این مشکلات ایجاد شد.

مسعودی در توضیح معاملات کاغذی گفت: این معاملات بر روی کاغذ انجام می شد و برهمین اساس اجازه داده نمی شد که نوسانات متوجه فعال اقتصادی شود اما در نهایت این امر به این کلاه اون کلاه تبدیل شد و در نتیجه این وضعیت به حدی رسید که دیگر فرد توان ادامه آن را نداشت و در نتیجه کلاهبرداری اتفاق افتاد.

وی در پایان افزود: مالباختگان برای پیگیری امور به انجمن کارفرمایی سکه و صرافان استان تهران (اکصا) مراجعه کنند.

منبع ایرنا