Wednesday, September 23, 2015

داعش مشهد را به حمله تهدید کردانتخاب - گروهک تکفیری «داعش» دیروز در صفحات توئیتر خطاب به تمامی شیعیان نوشت: «رافضی»ها بدانند که هدف ما تخریب نماد شرک آلود در نجف، کربلاء و سامرا است. بدانید که بعد از تخریب این نمادها در عراق به ایران خواهیم آمد و مشهد ایران را با خاک یکسان خواهیم کرد.

به گزارش صبح توس در پایان، «داعش» از تمامی مسلمانان درخواست کرد که برای تطهیر زمین از «رافضی»ها بسیج شوند، تا هر چه سریعتر اسلام اصیل در جهان جریان یابد. گروه تکفیری داعش ضمن تهدید ایران اعلام کرد: بعد از عراق به ایران خواهیم آمد و مشهد ایران را با خاک یکسان خواهیم کرد.

جانت جکسون مسلمان شدبرخی رسانه‌های خبری از مسلمان شدن جانت جکسون خواننده آمریکایی و خواهر مایکل جکسون خبر داده‌اند. این اتفاق پس از آن روی می‌دهد که جانت جکسون در سال ۲۰۱۲ با وسام المانع بازرگان قطری ازدواج کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه و روزنامه دیلی استار (Daily Star)، جانت جاکسون ۴۹ ساله مسلمان شدنش را جدی گرفته به گونه‌ای که در روش خوانندگی، رقص و لباس پوشیدنش نیز تغییر ایجاد کرده است. او جشن‌های خود نیز با عبارت انشاء الله به پایان می‌رساند.

شماری از شرکت کنندگان در یکی از برنامه‌های اخیر جانت جاکسون ملاحظه کردند که لباسی پوشیده‌تر از همیشه به تن دارد.

یک منبع به روزنامه بریتانیایی The Sun گفته است که جانت جاکسون، مسلمان شدنش را به اطلاع خانواده‌اش رسانده و آن‌ها نیز به این تصمیم او احترام گذاشتند.

همین منبع افزود که جکسون مدت زمان زیادی را به مطالعه دین گذراند و دیگر در آهنگ‌هایی که می‌خواند، از واژه‌های دارای اشاره‌های جنسی استفاده نمی‌کند.

پیشتر لباس و پوشش جانت جاکسون در ایالات متحده آمریکا جنجال برانگیز شد. یکی از مشهورترین این اجراها در سال ۲۰۰۴ در فاصله دو نیمه مسابقات Super Bowl آمریکا بود که به طور سنتی حدود ۹۰ میلیون آمریکایی آن را از تلویزیون به صورت زنده مشاهده می‌کنند.

در این برنامه، جانت جاکسون برنامه‌ای مشترک با جاستن تیمبرلیک برگزار کرد. جاستن تمبرلیک حین خوانندگی بخشی از لباس جانت جکسون را پاره کرد که به نمایان شدن سینه‌اش انجامید. این مساله باعث شد شبکه‌های تلویزیونی در آمریکا از پخش زنده و بدون تاخیر مسابقات ورزشی منع شوند و از آن پس پخش مسابقات با نیم دقیقه تاخیر صورت می‌گیرد.

منبع - العربیه فارسی


قتل خواهر به دلیل سوءظن زنی یک سال قبل به مأموران خبر داد دخترش به دست دامادش به قتل رسیده و در خانه‌اش دفن شده‌ است. وقتی مأموران تحقیقات را از این زن شروع کردند، او مدعی‌ شد دامادش به دلیل اینکه سال‌ها با دخترش اختلاف داشته او را کشته و بعد از اینکه جسدش را در خانه دفن کرده از کشور خارج شده و او به تازگی متوجه این مسئله شده ‌است. 

مأموران با توجه به آدرسی که این زن داده‌ بود به خانه مقتول رفتند و بعد از کندن باغچه جسد را پیدا کردند و به پزشکی‌قانونی فرستادند. مأموران درحالی‌که سعی داشتند شوهر مینا را پیدا کنند، بررسی‌هایی انجام دادند و متوجه شدند محمد بعد از شکایت مادرزنش ایران را ترک کرده‌ است؛ اما زمانی که مادر مقتول مدعی‌ است قتل آن هنگام به وقوع پیوسته است با زمانی که پزشکی قانونی به‌عنوان تاریخ قتل مشخص کرده است، مطابقت ندارد. 

به‌همین‌خاطر تحقیقات به صورت نامحسوس و فنی ادامه پیدا کرد تا اینکه مأموران فهمیدند روز حادثه مقتول با برادرش درگیر شده است و همه اعضای خانواده هم در جریان این درگیری بوده‌اند. برادر مینا بازداشت و بازجویی شد.

 متهم ضمن قبول اتهام قتل خواهرش گفت: «از وقتی مینا ١٤ساله شد، رابطه نامشروعش را با مردان آغاز کرد. برای اینکه جلوی او را بگیریم، شوهرش دادیم. محمد جوان خوبی بود و سعی داشت خواهرم را خوشبخت کند؛ اما مینا همچنان به رفتارهای بدی که داشت ادامه داد. کم‌کم زمزمه‌هایی درباره روابط او شروع شد و سر این موضوع با شوهرش اختلاف پیدا کرد و مدتی خانه را ترک کرد. او نه به خانه ما آمد و نه خانه شوهرش بود بعد از مدتی دوباره به خانه شوهرش برگشت؛ اما حرف و حدیث همچنان پشت‌سر او زیاد بود. من هم عصبانی شدم و به خواهرم گفتم باید به این کارها پایان دهد».

متهم گفت: «روز حادثه من و پدر و مادرم در خانه خواهرم بودیم تا دراین‌باره صحبت کنیم. محمد خیلی عصبانی بود و به خواهرم می‌گفت باید توضیح دهد در این مدتی که نبوده کجا بوده است و با چه کسانی رابطه داشته‌ است. مینا اول مدعی‌ شد، چون محمد او را کتک می‌زده خانه را ترک کرده است؛‌ اما بعد که بحث بالا گرفت گفت اصلا دلش نمی‌خواهد در خانه محمد باشد و اگر او از این وضع ناراضی است می‌تواند او را طلاق بدهد و بعد هم گفت اگر دوست داشته ‌باشد بازهم از خانه فرار می‌کند. من هم عصبانی شدم و در حمایت از دامادمان یک ضربه به خواهرم زدم، چون ضربه را به سرش زدم در جا جانش را از دست داد. کاری به‌جز اینکه دفنش کنیم، نمی‌توانستیم انجام دهیم. بعد هم برای اینکه مشخص نشود چه اتفاقی افتاده است و من دستگیر نشوم، مادرم به پلیس گفت خواهرم به دست محمد کشته ‌شده ‌است. وقتی محمد موضوع را فهمید از ایران خارج شد؛ اما مأموران فهمیدند ماجرا چیست».

مادر مینا نیز در ادامه تحقیقات درباره اینکه چرا دامادش را به‌عنوان قاتل معرفی کرده‌ است، گفت: «از اینکه محمد از همسرش دفاع نکرد و دخترم کشته ‌شد، ناراحت بودم؛ ضمن اینکه می‌دانستم دامادم دیر یا زود می‌رود و پسرم بازداشت می‌شود. به‌همین‌خاطر او را به‌عنوان قاتل معرفی کردم تا پلیس دنبالش باشد و پسرم را از دست ندهم. من دخترم را از دست داده‌ بودم و نمی‌خواستم این مسئله برای پسرم هم اتفاق بیفتد. بعد هم که محمد از کشور خارج شد با خودم گفتم پرونده بسته و همه‌چیز تمام می‌شود».

بعد از مشخص‌شدن موضوع و با توجه به اینکه شاکی اصلی پرونده مادر مینا بود، او از پسرش که متهم پرونده‌ بود، گذشت و اعلام رضایت کرد؛ بااین‌حال، پرونده همچنان در جریان بود و دادستان به‌عنوان مدعی‌العموم از دادگاه خواست متهم به لحاظ جنبه عمومی جرم محاکمه شود. روز گذشته جلسه رسیدگی به پرونده جوان خواهرکش در دستور کار شعبه چهار دادگاه کیفری استان تهران قرار گرفت.

 بعد از اینکه نماینده دادستان در جایگاه حاضر و خواستار صدور حکم قانونی در این‌باره شد، متهم در جایگاه ایستاد. او اتهام قتل خواهرش را قبول کرد و گفت: «من به این اطمینان رسیده‌ بودم که خواهرم فرد فاسدی شده‌ است و نمی‌خواهد زندگی سالمی داشته ‌باشد. او در محل ما را انگشت‌نما کرده و آبروی همه اعضای خانواده را برده بود‌. مینا نسبت به شوهرش بی‌وفا بود و با ما هم بدرفتاری می‌کرد. روز حادثه هم من فقط قصد کتک‌زدن او را داشتم و نمی‌خواستم او کشته‌ شود. به‌همین‌خاطر یک ضربه به سرش زدم؛ اما متأسفانه خواهرم فوت شد».

هیأت قضات در پایان جلسه رسیدگی وارد شور شدند و با توجه به وضعیت متهم و مقتول و اعلام رضایت اولیای ‌دم و مدت زمانی که متهم در بازداشت بود، او را به یک سال حبس به لحاظ جنبه عمومی جرم محکوم کردند .

منبع - مشرق


از ساعت ۲۴ به بعد یکهزار نفر در میدان شوش مواد مخدر خرید و فروش می کنند

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: از ساعت ۲۴ به بعد یکهزار نفر در میدان شوش مواد مخدر خرید و فروش می کنند.

به گزارش هرانا به نقل از ایرنا، رحمت الله حافظی روز سه شنبه در یکصد و هشتاد و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران افزود: باید دستگاه های مربوط از جمله وزارت رفاه و قوه قضاییه اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهند.

وی با اشاره به تذکر محسن سرخو عضو دیگر شورای شهر درباره حضور متکدیان و اتباع بیگانه و آسیب های اجتماعی در شهر تهران افزود: وظیفه اصلی مقابله با متکدیان و معتادان بر عهده وزارت رفاه، سازمان بهزیستی و قوه قضاییه است.

وی افزود: وضعیت میدان شوش و جا به جایی مواد مخدر در حالی انجام می شود که خودروی نیروی انتظامی نیز از مابین آنها عبور می کند.

حافظی با بیان اینکه دیدن این صحنه ها وجدان انسان را به درد می آورد گفت: در بوستان شوش زنان و مردانی دیده می شود که آشکارا مواد مخدر مصرف می کنند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه برخی از مسئولان خواب هستند اظهار کرد: معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران گزارشی درباره معضلات اجتماعی از جمله در منطقه شوش ارائه کند.

وی با بیان اینکه ساماندهی این افراد نیازمند کارمشترک دستگاه های متولی است، افزود: شهرداری تهران از سه ماه گذشته شناسایی وضع موجود محله هرندی را آغاز کرده است.

حافظی خاطر نشان کرد: این شناسایی گام اول است و باید دستگاه های متولی برای حل این معضل به طور مشترک گام بردارند که متاسفانه در حال حاضر همراهی و انسجامی وجود ندارد .