Friday, September 18, 2015

"زن صیغه ای برای زائر عراقی در مشهد"


از صفحه فیس بوک آرش سیگارچی


گزارش گاردین را هم بخوانید
 ده ها هزار زائر عراقى با هدف زيارت قبر منتسب به امام رضا به مشهد سفرمى كنند. اما هزاران تن ازاین زائران با هدف متعه نمودن وارد اين شهر مى شوند .

روزنامه بریتانیايى گاردین روز یکشنبه در گزارشی مفصل به موضوع اهداف زائران عراقى در شهر مشهد ايران پرداخته است ونوشته است با وجودیکه ده ها هزار زائر عراقى براى موضوعات دينى شیعه به شهر مشهد ايران سفرمى كنند اما هزاران تن ازاین زائرين به قصد لذت جويى جنسى و ازدواج موقت به اين شهر سفرمى كنند.

اين روزنامه به نقل از آقای هاشمی نژاد مسئول فرودگاه مشهد نوشته است بعد از ظهور گروه داعش ،تعداد زائران عراقى براى زيارت مراقد شيعى در ایران افزایش یافته است .

آقای هاشمی نژاد افزوده بعد از سقوط دولت صدام حسین در سال2003 بسیاری از عراقی های شیعه به ایران سفر می کنند وگاها تعداد این زائران که به فرودگاه مشهد می رسند به بیش از 100 هزار نفرمی رسند .

در گزارش روزنامه بریتانیایی گاردین ذکر شده است تعداد زیاد زن های روسپی و زن های صیغه در کنار ده ها هتل پنج ستاره در خیابان امام رضا در وسط شهر مشهد ، به مشتریان اینگونه زن ها این امکان را می دهد که به سهولت به هدف خود برسند.

روزنامه بریتانیايى گاردین با اشاره به روسپیگری در شهر مشهد نوشته است، روسپی ها در شهر مشهد به راحتی برای مشتریانش پیدا می شوند و در ازای مبلغ کمی بین 70 تا105 دلار تن به روسپیگری می دهند این روزنامه به نقل از یک منبع مطلع افزوده است بعضی از مشتری های پولداراز این زنان روسپی حتی به مدت یک هفته نیز استفاده می کنند و وبا آن ها به سفرهای خارج از شهر مشهد همچون شیراز ، اصفهان واماکن دیگر می روند . این روزنامه افزوده در این حالت اینگونه زن ها پول بیشتری از مشتریانشان می گیرند که بین 700 دلار تا 1000 دلار ذكر شده است .

گفتنی است که با وجودیکه مراجع شیعه صیغه را ثواب می دانند وبسترهای مناسب قانونی وشرعی برای آن در شهرهایی مثل مشهد فراهم نموده اند اما غالب مردم مشهد وايران با اعمال مراجع شیعه مخالف هستند واین گونه اعمال را توهین به شعورمردم ایران می دانند

ایران اسلامی ، قتل به خاطر یک نگاه یا زنای چشم
پرونده قتل به‌دلیل زنای چشم در چشم‌شدن دو بچه‌محل با گذشت اولیای دم از قصاص بسته شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، مأموران پلیس چهار سال قبل باخبر شدند مردی در جریان درگیری با بچه‌محلش به قتل رسیده و ضربه مرگبار با پیچ‌گوشتی بر سر او زده شده است. زمانی که تحقیقات آغاز شد متهم مورد بازجویی قرار گرفت. او در پاسخ به سؤالات بازپرس اعلام کرد اتهام قتل را قبول دارد، هرچند در دفاع از خودش این کار را کرده است.

او ماجرا را این‌طور توضیح داد: «صبح روز حادثه بهروز - مقتول- را که در همسایگی ما زندگی می‌کرد، دیدم و به همدیگر نگاه کردیم، بهروز از این مسئله ناراحت شد و به من گفت چه حقی داری به من نگاه کنی. این درگیری با چند حرف رکیک تمام شد. بعدازظهر وقتی داشتم به خانه برمی‌گشتم، دیدم بهروز و دوستانش در کوچه منتظرم هستند. دو نفر دیگر هم که همراه بهروز بودند از کسانی بودند که آنها را می‌شناختم و بچه محل ما محسوب می‌شدند. آنها به حمایت از بهروز وارد درگیری شدند، سه نفری مرا می‌زدند و من هم برای اینکه جلوی ضربات را بگیرم با پیچ‌گوشتی‌ای که دستم بود به او حمله کردم و ضربه‌ای زدم که متأسفانه باعث مرگش شد».

بعد از اعتراف این جوان، پزشکی‌قانونی اعلام کرد علت مرگ بهروز شکستگی جمجمه بر اثر واردشدن ضربه سخت بر سر او ‌است. در نظریه پزشکی‌قانونی آمده بود از آنجایی که جسم سخت بر گیجگاه مقتول وارد شده جمجمه را شکسته و وارد نسج مغزی شده که همین هم علت اصلی مرگ است. کیفرخواست علیه متهم با پایان جلسات بازپرسی صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه ٧١ وقت دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

متهم یک‌بار دیگر اعتراف کرد مرتکب قتل شده است. او گفت، می‌خواست از خودش دفاع کند و چون نمی‌توانست زیر دست مقتول و دوستانش دوام بیاورد و ضرباتی که آنها می‌زدند، خیلی سنگین بود به‌همین‌دلیل از پیچ‌گوشتی استفاده کرد. هرچند آلت قتل، کشنده محسوب نمی‌شد، اما عمل کشنده بود و به‌همین‌خاطر هم رأی بر قصاص صادر شد. رأی صادره در دیوان‌عالی کشور تأیید شد و توسط شعبه اجرای احکام دادسرای جنایی برای گذراندن آخرین مرحله قضائی؛ یعنی اذن اجرای حکم از سوی رئیس قوه ‌قضائیه به دفتر وی فرستاده ‌شد.

مدتی بعد رأی صادره مورد تأیید رئیس قوه ‌قضائیه قرار گرفت و پرونده برای اجرای حکم آماده شد. در این میان خانواده متهم برای جلب رضایت اولیای‌ دم تلاش زیادی کردند و در نهایت موفق شدند با پرداخت مبلغ دیه درخواستی اولیای‌دم رضایت آنها را جلب کنند.

روز گذشته جلسه رسیدگی به این پرونده به لحاظ جنبه عمومی جرم در شعبه دوم دادگاه کیفری شماره یک تهران برگزار شد. بعد از اینکه کیفرخواست خوانده و نماینده دادستان خواستار رسیدگی به جرم شد، متهم در جایگاه قرار گرفت. او اتهام قتل را قبول کرد و خواستار بخشش از سوی هیأت قضات شد و گفت: «چهار سال است که در زندان به‌سر می‌برم و خواستار صدور حکم سبک به‌لحاظ جنبه عمومی جرم هستم، برای چندمین بار تأکید می‌کنم، قصدم قتل نبود و فقط یک اتفاق باعث شد سرنوشتم این‌طور دست‌خوش تغییر شود». بنا بر این گزارش، هیأت قضات با پایان جلسه رسیدگی برای صدور رأی دادگاه وارد شور شدند