Monday, August 3, 2015

پول مسافران ایرانی ترکیه را می‌چرخاند
احمد شوهانی: پول مسافران ما ترکیه را می‌چرخاند
عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، بر لزوم پیگیری اتفاق فرودگاه استانبول ترکیه از سوی مسئولان وزارت خارجه تأکید کرد و گفت: بر اساس معاهدات بین‌المللی و تفاهم دو جانبه میان ایران و ترکیه، مسئولان این کشور باید حقوق هموطنان ایرانی را لحاظ کنند، در غیر این صورت وزارت خارجه باید تصمیم جدیدی را در این رابطه اتخاذ کند.

احمد شوهانی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اتفاق رخ داده مبنی برخورد نامناسب پلیس استانبول ترکیه با تعدادی از مسافران ایرانی، گفت: قطعا این اقدامات پلیس ترکیه خلاف قوانین بین‌المللی بوده و قطعا باید با متخلفان این اتفاق برخورد شود.

نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان و چرداول در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: حفظ شأن گردشگران و مسافران برای کشور میزبان بسیار ضروری است و پرسنل این کشور نمی‌توانند به هر نحوی که می‌خواهند با افراد برخورد کنند.

وی با بیان اینکه عزت و کرامت ایرانی‌ها در تمام کشورها باید رعایت شود، ادامه داد:‌ بخش کنسولی سفارت ایران در ترکیه موظف به حمایت و پشتیبانی از ایرانیان در اقصی نقاط این کشور است.

شوهانی افزود: در شرایط کنونی بخش عمده‌ای از درآمد کشور ترکیه از محل جذب گردشگر به‌ویژه گردشگران ایرانی است، حال نیروهای انتظامی این کشور با چه جرأتی با مسافران ما بد برخورد می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد:‌ با توجه به نقش گردشگران ایرانی در درآمد دولت ترکیه، پرسنل و مسئولان این کشور باید مراقب رفتارهای خود باشند، زیرا این‌گونه رفتار و اقدامات به روند حضور گردشگران ایرانی در ترکیه اثر می‌گذارد.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس، بر لزوم پیگیری اتفاق فرودگاه استانبول ترکیه از سوی مسئولان وزارت خارجه تأکید کرد و گفت: بر اساس معاهدات بین‌المللی و تفاهم دو جانبه میان ایران و ترکیه، مسئولان این کشور باید حقوق هموطنان ایرانی را لحاظ کنند، در غیر این صورت وزارت خارجه باید تصمیم جدیدی را در این رابطه اتخاذ کند.

لازم به ذکر است که روز گذشته در فرودگاه استانبول مسافرانی که مقصد بعدیشان شهر اسلو بوده متوجه میشوند که باید ۳ روز منتظر پرواز بعدی باشند. مسافران از شرکت هواپیمایی می خواهند که با پرواز دیگر و زود تر حرکت کنند. صحبت ها بالا می گیرد و کارمند شرکت پگاسوس بی احترامی و پرخاش می کند و این بی احترامی ها با اعتراض مسافران همراه می شود و چند نفر از مسافران برای ثبت و ارائه این حرکت به مسولین بالاتر شروع به فیلم برداری می کنند. با دیدن این صحنه، کارمندان پگاسوس پلیس فرودگاه را در جریان می گذراند و پلیس فرودگاه بدون لباس پلیس و نشان دادن مدارک اقدام به در گیری با مسافران می کنند

دختر مضروب شده در جریان راهپیمایی همجنسگرایان در بیت المقدس درگذشت


 یک عکاس لحظاتی قبل از حمله تندروی یهودی را ثبت کرد

ساعاتی پس از مرگ شیرا بانکی مراسم یادبودی در نزدیکی محل حادثه برگزار شدپزشکان می گویند یک دختر نوجوان که سه روز قبل در راهپیمایی همجنسگرایان در بیت المقدس به ضرب چاقو زخمی شده بود در اثر جراحات وارده درگذشته است.

شیرا بانکی، ۱۶ ساله، یکی از شش نفری بود که در جریان راهپیمایی روز پنجشنبه هدف حمله قرار گرفتند.
ییشای شلیسل از یهودیان افراطی ارتدکس که در سال ۲۰۰۵ دست به حمله ای مشابه زده بود در صحنه حادثه دستگیر شد.
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل روز یکشنبه در یک نشست کابینه امنیتی گفت که سیاست دولت او در مقابل افراط گرایان یهودی "عدم بردباری" است.

او پس از آن اظهار نظر می کند که یک کودک ۱۸ ماهه فلسطینی در کرانه باختری هم در اثر حمله با بمب آتش زا به محل سکونت او درگذشت. شهرک نشینان تندرو یهودی مظنون آن حمله هستند.

کابینه امنیتی دولت اسرائیل تدابیر تازه ای را برای مقابله با خشونت ملی گرایان افراطی علیه فلسطینی ها، از جمله بازداشت بدون محاکمه اسرائیلی ها، وضع کرده است.

سیاست بازداشت بدون محاکمه از دیرباز علیه فلسطینی ها به کار گرفته شده است، اما ناظران معتقدند که به ندرت در مورد مظنونان اسرائیلی به کار رفته است.

تاکنون کسی در ارتباط با قتل کودک فلسطینی دستگیر نشده است.
'خشونت بس است'
ساعاتی پس از مرگ شیرا بانکی مراسم یادبودی در نزدیکی محل مضروب شدن او با شرکت صدها عزادار از جمله همکلاسی هایش برگزار شد.

در تصاویر تکان دهنده از حمله پنجشنبه در بیت المقدس مظنونی را که به داخل کتش دست می برد و چاقویی را بلند می کند دیده می شود.
او سپس شروع به حمله به راهپیمایان با چاقو کرد تا اینکه ماموران پلیس مهارش کردند.

راهپیمایی پس از انتقال زخمی ها به بیمارستان با شعار "خشونت بس است" از سر گرفته شد.
آقای نتانیاهو این حمله را محکوم کرده است.

این راهپیمایی همواره باعث تنش میان اکثریت سکولار بیت المقدس و جامعه یهودیان ارتدکس این شهر بوده است.
ییشای شلیسل از یهودیان افراطی ارتدکس در صحنه حادثه دستگیر شد