Tuesday, June 30, 2015

زری خوشکام: سی سال ممنوع الچهره‌ام کردند و علی حاتمی را دق دادندزری خوشکام: سی سال ممنوع الچهره‌ام کردند و علی حاتمی را دق دادند
زری خوشکام بازیگر سرشناس سینمای ایران در قبل از انقلاب، همسر مرحوم علی حاتمی و مادر لیلا حاتمی است. او به تازگی پس از سال‌ها محرومیت در فیلم ... بازی کرده و در مصاحبه با شرق در مورد محرومیت‌هایی که او و همسرش در سال‌های پس از انقلاب تجربه کردند سخن گفته است. 
- ٣٠ سال اصلا اجازه نداشتم جلو دوربین بیایم. مرا ممنوع‌الچهره کرده بودند. 
- ما نیمی از کار (هزاردستان) را فیلم‌برداری کرده بودیم. . . یک‌دفعه نامه‌ای به دست آقای حاتمی از شبکه رسید که از ممنوع‌بودن نمایش چهره من خبر می‌داد و در آن گفته شده بود دیگر من در ادامه پروژه همکاری نداشته باشم. . . بعد هم تمام بخش‌هایی که من حضور داشتم را قیچی کردند و از سریال بیرون گذاشتند . . . . یک ریال دستمزد که به من داده نشد .
- درواقع او (علی حاتمی) را دق دادند. ارشاد که تقریبا بعد از فیلم «دلشدگان» محترمانه کارکردن او را ممنوع کرد. دو سال تمام، علی به ارشاد فیلم‌نامه می‌فرستاد و تصور کنید فیلم‌نامه‌های علی حاتمی را رد می‌کردند! فقط به این دلیل که چرا در فیلم علی حاتمی تمبک هست.


این نوشته ها را بخوانید و از پل صراط بگذرید«مردمى كه از صراط مى‏گذرند بر چند دسته‏اند و صراط دقيق‏تر از تار مو و برنده‏تر از شمشير است: گروهى مانند برق از آن مى‏گذرند؛ گروهى همانند دويدن اسب از آن رد مى‏شوند؛ گروهى با سينه‏خيز از آن مى‏گذرند؛ گروهى در حالت پياده‏روى مى‏گذرند و گروهى افتان و خيزان مى‏روند؛ گاهى آتش آنان را در مى‏يابد و گاهى آنها را رها مى‏كند».
بحارالأنوار، ج 8، ص 249

. اما آنهايى كه نتوانند از پل بگذرند و در آتش دوزخ سقوط كنند، دو دسته‏اند: يا مستكبراند و اميد نجاتى براى آنها نمى‏ماند و تا ابد گرفتار دوزخ خواهند بود و گروهى مدتى - با توجه به شدت گناهان‏شان - در جهنم درنگ مى‏كنند و آن‏گاه نجات پيدا مى‏كنند.

مكارم شيرازى، ناصر، پيام قرآن، ج 6، ص 483

قطع دست دو زندانی جوان در ایران


قطع دست توسط داعش
قطع دست دو زندانی جوان در ایران هر دو یعنی هم داعش و هم عوامل جمهوری اسلامی مسلمانند و حکم خدا را اجرا میکنند

 حکم قطع دست دو زندانی جوان متهم به سرقت، روز یکشنبه با حضور مقام‌های قضايی اجرای احکام دادسرای مشهد در زندان مرکزی این شهر به اجرا درآمده است.
گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی