Saturday, March 21, 2015

ایران برای ونزوئلا سازمان بسیج درست کرده است


خواهران بسیجی ونزوئلا  با هوگو چاوز رییس جمهور وقت ونزوئلا

صدور انقلاب اسلامی آخوندها و اندیشه های آیت الله خمینی به کشور ونزوئلا
برای سرکوب آزادی ها ، اشاعه اسید پاشی ، دخالت در امور داخلی کشورها و دست و پا بریدن و سنگسار و ...

وب سایت شبکه خبری فاکس نیوز آمریکا تصاویری آرشیوی مربوط به سفر سال 2009 سردار نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین ایران به ونزوئلا و دیدار با هوگو چاوز رییس جمهور وقت ونزوئلا را منتشر کرده است.

به گزارش عصر ایران جمهوریخواهان کنگره با انتشار این تصاویر جدید مدعی شده اند ایران در تشکیل یک گروه میلیشیا به نام "کولکتیووس" (colectivos) که بیش از 5 سال از تشکیل آن می گذرد، به دولت ونزئلا مشاوره داده است. بر اساس این ادعا گروه کولکتیووس با مشاوره ایران و با الگو برداری از سازمان بسیج تشکیل و راه اندازی شده است.
"جف دنهام" نماینده جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا با ابراز نگرانی از این موضوع مدعی شده است دولت اوباما با ایران در حال رسیدن به توافق هسته ای است در حالی که ایران هیچ تغییری در رویکرد خود در نفوذ به منطقه آمریکای لاتین و ایجاد ارتباط با دولت های مخالف با آمریکا در این منطقه نشان نداده است.

او پیشتر از وزارت خارجه آمریکا در این باره توضیح خواسته است و وزارت خارجه با ارسال گزارشی 5 صفحه ای گفته است نفوذ و فعالیت های ایران در منطقه آمریکای لاتین در سال های گذشته کاهش یافته است، اما این نماینده جمهوریخواه از این گزارش قانع نشده و در جلسه هفته جاری در کمیته فرعی روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفت: " گزارش وزارت امور خارجه آمریکا می گوید که نفوذ و فعالیت های ایران در نیمکره غربی( آمریکای لاتین) کاهش یافته است، اما وقتی من با اعضای جامعه اطلاعاتی آمریکا در این باره صحبت کردم متوجه شدم نظر آنها مغایر این گزارش وزارت امور خارجه است. وقتی قطعات پازل و شواهد را در کنار هم می گذارم به چنین گزاره ای نمی رسم که ایران نفوذ و فعالیت هایش در آمریکای لاتین کاهش یافته است ."
"جوزف هومایر " مدیر اجرایی مرکز جامعه آزاد و امن که پیش از سخنان جف دنهام در کمیته فرعی روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در این باره سخن می گفت با انتشار تصاویر دیدار سردار نقدی با هوگو چاوز در سال 2009 در کاراکاس مدعی شد همکاری های ایران و ونزوئلا در سال های گذشته همواره رو به توسعه و گسترش بوده است.
او مدعی شد: شباهت های زیادی بین دو گروه کولکتیووس ونزوئلا و سازمان بسیج ایران چه از لحاظ شکلی و محتوایی و چه از منظر تجهیزات وجود دارد. او مدعی شد ایران سازمان کولکتیووس ونزوئلا را با وسایل و ابزارهای پیشرفته تجهیز کرده است .