Sunday, January 25, 2015

هورمون‌ها ناظران روح و جسم انسان
عشق، خوشبختی، امید و یاس انسان‌ها با هورمون‌‌های بدن سروکار دارند. هورمون‌ها تنظیم‌کننده احساسات آدمی هستند. آنها بر روح و جسم ما نظارت می‌کنند. هر هورمونی مهم است تا بدن به فعالیت منظم خود ادامه دهد.

پرواز در آسمان
حرکتی پروانه‌وار در زیر پوست. افزایش فشار خون، احساسی شیرین و هیجانی وصف‌ناپذیر. تشخیص بیماری: عشق. در چنین شرایطی ترشح هورمون اندورفین در بدن افزایش می‌یابد و احساس خوشبختی دست می‌دهد. هورمون اندورفین همچنین به هنگام شرایط استثنایی ترشح می‌شود. مثلا وقتی تصادفی رخ می‌دهد و کسی مجروح می‌شود و در ابتدا درد خود را احساس نمی‌کند.

هورمون مردانه
تستوسترون هورمون جنسی مردانه است. تولید آن که پیش از دوماهگی جنین در رحم آغاز می‌شود، در تعیین جنسیت موثر است و در دوره بلوغ عامل اصلی تغییرات فیزیکی چون رشد ریش‌ و‌ سبیل است. در همین راستا هورمون استروژن، هورمون جنسی زنانه، در تنظیم فعالیت تخمدان‌ها موثر است و طی دوران بارداری ترشح‌اش به شدت افزایش می‌یابد. هورمون‌های زنانه و مردانه سبب تفاوت‌های جنسیتی می‌شوند و تمایلات جنسی را بوجود می‌آورند.
هورمون رشد کودکان

هورمون سوماتوتروپین که از بخش قدامی غده هیپوفیز آزاد می‌شود، به رشد کودکان کمک می‌کند. با ترشح این هورمون متابولیسم چربی در بدن بیشتر شده و رشد استخوان‌ها افزایش می‌یابد. ترشح بیش از حد هورمون سوماتوتروپین می‌تواند به رشد غیرطبیعی بدن منجر شود. 

انسولین، کاهش‌دهنده قند خون
انسولین به عنوان مرکز کنترل متابولیسم بدن عمل می‌کند. هورمون انسولین وظیفه کاهش قند خون را به عهده دارد. این هورمون بر سلول‌های کبد تاثیر می‌گذارد و سبب می‌شود این سلول‌ها قند خون را گرفته و آن را به صورت گلیکوژن ذخیره کنند. این هورمون در بیماران دیابتی ترشح کمی دارد و به همین دلیل قند خون این افراد افزایش می‌یابد که بسیار خطرناک است و می‌تواند به مرگ آنها منتهی شود.

 هورمون آرامش درونی
ملاتونین هورمونی است که در مغز تولید می‌شود و به تنظیم چرخه خواب و بیداری در بدن انسان کمک می‌کند. تولید ملاتونین به طور طبیعی در بدن تا حدی به میزان نور و روشنایی بستگی دارد. این هورمون به هنگام تاریک شدن هوا ترشح‌اش بیشتر می‌شود. در چنین شرایطی بدن احساس خستگی کرده و خود را برای خواب آماده می‌سازد. نور زیاد سبب ترشح کم‌تر ملاتونین می‌شود. میزان ترشح طبیعی ملاتونین با افزایش سن کاهش می‌یابد. 

هورمون ضداسترس
کورتیزول از غدد فوق کلیوی ترشح می‌شود و به کاهش التهاب و استرس در بدن کمک می‌کند. این هورمون شب‌ها ترشح می‌شود و صبح آماده استفاده است. کورتیزول دارویی موثر است برای تقویب سیستم ایمنی بدن که تاثیرات جانبی نیز دارد. از جمله این تاثیرات جانبی ملتهب شدن چهره و نازک شدن پوست بدن است.

بالارفتن سطح آدرنالین خون
آدرنالین هورمون غده فوق کلیوی است و بدن آن را در شرایطی خاص چون بروز ترس ترشح می‌کند. در چنین شرایطی انرژی‌های ذخیره شده بدن آماده استفاده می‌شوند. آدرنالین محرک قوی قلب است. با ترشح آدرنالین فشار خون به سرعت بالا می‌رود و بدن به حالت آماده‌باش در می‌آید و آماده فعالیت‌های ویژه‌ای چون پرش از ارتفاع می‌شود. 

هورمون نشاط آور
ورزش یا خوردن شکلات؟ این‌ها دو راهکار برای افزایش سطح هورمون سروتونین بدن هستند. هورمون‌های سروتونین و دوپامین مسئول نشاط روحی انسان‌اند. کاهش این دو هورمون می تواند به بروز افسردگی منجر شود. ورزش یا خوردن شکلات می‌تواند این هورمون را افزایش داده و فرد را پرنشاط کند. سروتونین همچنین بر حافظه و یادگیری افراد نیز تاثیر می‌گذارد.

منبع دویچه وله یک مهاجر ایرانی به اتهام تجاوز در استرلیا به هشت سال حبس محکوم شد


حضور پلیس در محل وقوع تجاوز

(VOCIR) به نقل از پایگاه خبری «دیلی تلگراف استرالیا» امیر ۲۷ ساله در تاریخ ۱۶ ژانویه سال گذشته صبح زود بر روی پل آنزاک شهر سیدنی استرلیا به طرز  بی رحمانه ای به یک دختر ۱۹ ساله حمله ور میشود و وی را مورد تجاوز جنسی قرار میدهد،امیر در اعترافات خود گفت که پس از حمله ور شدن به این دختر نوجوان وی را به زور به داخل فضای سبز  منتهی به پل منتقل میکند و سپس وی را مور تجاوز قرار میدهد.

قاضی پرونده گفت که «امیر.م» یک زن بیگناه را که در حال عزیمت به محل سکونت خود  بوده را شکار کرده و پس از آن به شکل بدی به وی آسیب رسانده است,وی همچنین گفت حکم صادره برای  «امیر .م»   هشت سال حبس میباشد.

امیر در صحبت های خود با روانشانس اذعان کرده است که او بسیار افسرده شده بود به دلیل اینکه از زمانی که وارد استرالیا شده برای خود نتوانسته هیچ دوست پیدا کند،وی که در دادگاه که از مترجم فارسی زبان استفاده میکرد،به شدت اظهار ندامت میکرده و عمیقا از این اتفاق متاسف هست.

امیر یک جوان ایرانی با تحصیلات دانشگاهی و از یک خانواده متوسط میباشد که در مارس ۲۰۱۳ با ویزای بی اعتبار وغیر قانونی بوسیله  قایق وارد استرالیا شده است.

در انتها هم نظر سردبیر خبرگزاری صدای مسیحیان ایران در مورد جمله به کار برده شده توسط  امیر که عنوان کرده است ،«درایران از زنان غربی به عنوان روسپی نام میبرند ! »در فرهنگ ایرانی چنین اصطلاحی به هیچ عنوان وجود ندارد(غیر از ضد تبلیغات حکومت علیه غرب) و ما به شدت  دروغ و استدلال  این فرد را  محکوم میکنیم و هیچ کسی حق ندارد خطای شخصی این فرد یا هر فرد دیگری را به ملیت آنها  نسبت بدهد .
منبع : خبرگزاری صدای مسیحیان ایران